Opublikowano Dodaj komentarz

Jak się ubrać na komunię jako gość? Podpowiadamy, jakie stylizacje wybrać, by uniknąć gafy!

Wybór stylizacji na komunię to spore wyzwanie, szczególnie jeśli rzadko zdarza Ci się bywać na takich przyjęciach. Kreacja nie powinna być zanadto wyszukana ani zbyt codzienna. Jak się ubrać na komunię jako gość? Podpowiadamy, jak znaleźć złoty środek, który uchroni Cię przed stylizacyjną gafą!

Dobra stylizacja na komunię, czyli jaka?

Zastanawiasz się, jak ubrać się na komunię jako gość? Pamiętaj, że najważniejsza jest adekwatność! Komunia to uroczystość religijna, a część jej obchodów odbywa się w kościele. Z tego względu warto postawić na kreacje eleganckie, ale „bezpieczne”. Lepiej zrezygnować z głębokich dekoltów czy krótkich spódnic lub sukienek. Jeśli zależy Ci na mocno wyciętej kreacji, pamiętaj, by w kościele założyć na nią żakiet lub narzutkę. 

Jak się ubrać na komunię jako gość? Postaw na skromną elegancję!

Na uroczystości kościelnej z pewnością nie sprawdzą się stylizacje zbyt wyzywające lub niechlujne. Najlepszym rozwiązaniem będzie kreacja skromna, ale elegancka. Jak ubrać się na komunię? Doskonale sprawdzą się sukienki lub komplety ze spódnicami. Warto jednak zwrócić uwagę na ich długość – poleca się kreacje, które sięgają przynajmniej do kolan. Świetnym pomysłem mogą być np. fasony o długości midi lub mezzo.

Kreacja na komunię, czyli kolor ma znaczenie!

Jeżeli zastanawiasz się, jak ubrać się na komunię jako gość, to pamiętaj, że kolor kreacji również ma znaczenie. Na tego typu uroczystości doskonale sprawdzą się stroje w świeżych, wiosennych barwach. Pastelowe odcienie, klasyczny beż, szarość, błękity czy połączenia bieli z czernią, lub granatem będą jak najbardziej odpowiednie. Czego unikać? Na komunię lepiej nie zakładać bardzo ciemnych kreacji, np. czarnych. Warto uważać też na kolory krzykliwe, np. ostrą czerwień. Jeśli chcesz wykorzystać połączenia barw, postaw na maksymalnie trzy kolory. 

Przemyślany strój na komunię

Jak ubrać się na komunię, by uniknąć stylizacyjnej wpadki? Przygotuj się wcześniej i nie zostawiaj przymiarek na dzień uroczystości. Zadbaj o właściwy rozmiar – kreacja nie powinna być ani zbyt luźna, ani przesadnie obcisła. Dobierz stylowe, a zarazem komfortowe dodatki. Nie zakładaj bardzo wysokich butów i postaw na torebkę, która pomieści wszystko, co potrzebujesz mieć przy sobie. Jeżeli na uroczystość wybierasz się z partnerem, zwróć uwagę, czy Wasze stroje są na podobnym poziomie formalności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *