Opublikowano Dodaj komentarz

Jaka biżuteria do sukienki? 3 najważniejsze zasady, które musisz znać!

Sukienka i biżuteria to duet idealny! Lśniące akcesoria doskonale uzupełniają stylizację i dodają jej szyku oraz elegancji. Warto jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu, jest odpowiednie dobranie dodatków do konkretnej kreacji. Jaka biżuteria do sukienki sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy trzy najważniejsze zasady, które pozwolą Ci stworzyć doskonałe zestawienie!

Jaka biżuteria do sukienki – równowaga to podstawa!

Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas doboru biżuterii do sukienki, jest charakter kreacji. Doskonałym rozwiązaniem jest kierowanie się znaną zasadą, zgodnie z którą „mniej znaczy więcej”. Jednym z najczęstszych błędów jest nadmiar dodatków w kreacjach, które same w sobie są już bardzo ozdobne. Jaka biżuteria do sukienki pozwoli zachować „złoty środek”? W przypadku bogato zdobionych modeli postaw na skromne i delikatne dodatki. Pamiętaj również, by nie przesadzić z połączeniami – wyrazisty naszyjnik zestawiony z równie wyrazistymi kolczykami, może wywołać wrażenie nadmiaru i przytłoczyć stylizację.

Biżuteria a dekolt

Podczas dobierania lśniących dodatków do stylizacji warto uwzględnić kształt dekoltu kreacji. Jest to szczególnie istotne, gdy zastanawiasz się nad dopasowaniem naszyjnika. Jaka biżuteria do sukienki polecana jest przy poszczególnych fasonach? Kreacje z otwartym, odsłaniającym ramiona dekoltem, np. sukienki z gorsetem, idealnie komponują się z koliami, krótkimi naszyjnikami, ozdobami z medalionem czy chokerami. Całość świetnie uzupełnią również długie kolczyki. Wyraziste dekolty w szpic doskonale prezentują się w towarzystwie naszyjników w kształcie litery V i delikatnych łańcuszków z wisiorkiem. 

Jaka biżuteria do sukienki z gładkim lub zabudowanym dekoltem? Postaw na okrągłe naszyjniki lub długie wisiory. W przypadku dekoltów drapowanych zazwyczaj warto zrezygnować z naszyjnika na rzecz wyrazistych kolczyków. Podobne rozwiązanie zaleca się przy dekoltach typu łódka. 

Biżuteria a kolor sukienki 

Wybierając dodatki do kreacji, warto wziąć pod uwagę również jej kolor. Jaka biżuteria do sukienki sprawdzi się przy ciemnych tkaninach, a jaka przy jasnych? Najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie na zasadzie kontrastu. Do ciemnej kreacji dobierz dodatki jasne, natomiast do jasnej – ciemne. Takie rozwiązanie sprawi, że stylizacja nie będzie monotonna. Doskonałym wyborem są również klasyczne akcenty w odcieniach srebra i złota, które pasują do niemal każdej kreacji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *