Opublikowano Dodaj komentarz

Jaka sukienka dla mamy pana młodego będzie odpowiednia?

Ślub syna to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej matki. Ten ważny dzień wymaga odpowiedniej i odświętnej oprawy oraz eleganckich strojów. Również mama, a przyszła teściowa, powinna przyłożyć dużą wagę do tego, jak będzie wyglądać na ślubie i weselu swojego syna. Jakie sukienki dla mamy pana młodego będą odpowiednie? Poznaj nasze rady!

Odpowiedni wybór dla mamy pana młodego

Sukienka dla mamy pana młodego powinna być przede wszystkim elegancka oraz dopasowana do jej wieku i sylwetki. Wybór kolorystyki jest sprawą bardzo indywidualną, warto jednak wystrzegać się białych kreacji – barwa ta zarezerwowana jest dla panny młodej w tym ważnym dniu. Zbyt ostre kolory z kolei mogą podkreślić niekorzystnie urodę – wszelkie zmarszczki oraz przebarwienia. Wybór odważnego koloru sukienki jest też ryzykowny pod innym względem – na ślubie najważniejsza jest para młoda, rodzice również są niezwykle ważni i nie powinno ich zabraknąć, ale nie powinni oni rzucać się bardziej w oczy niż państwo młodzi. Zasada ta obejmuje wszystkich gości, bez wyjątku – nawet tak bardzo honorowych jak rodzice. Najbezpieczniej jest postawić na klasyczne naturalne kolory oraz pastele. Pastele dodatkowo wspaniale rozświetlają twarz, która wygląda młodziej i na bardziej wypoczętą. Sukienka dla mamy pana młodego powinna mieć też odpowiednią długość. Większość kobiet dobrze wygląda w kreacjach do kolana. Możesz też się pokusić o sukienkę maxi, w której wszystkie kobiety prezentują się niezwykle elegancko.

Bardzo ważne są dodatki

Sukienka  dla mamy pana młodego to podstawa, ale w tak ważnym dniu istotne są również dodatki. To one sprawią, że rodzicielka będzie się prezentować zjawiskowo. Do swojej kreacji dokładnie dopasuj odpowiednie obuwie. Zgrabne i wygodne pantofelki na obcasie optycznie wydłużą sylwetkę, a także zadbają o odpowiedni komfort podczas tańca i zabawy. Dyskretna biżuteria podkreśli z pewnością urodę i elegancką formę stylizacji. Nie przesadź z makijażem, ostry będzie źle wyglądać, ale też z niego całkowicie nie rezygnuj. Dobrze jest zmatowić dobrze cerę – prezentuje się lepiej na zdjęciach w takiej formie. Pamiętaj też, aby umówić się do fryzjera w tym ważnym dniu! Odświętna fryzura z pewnością pięknie podkreśli wygląd mamy pana młodego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.