Opublikowano Dodaj komentarz

Czy warto kupować sukienki od projektantów?

Większość kobiet nosi sukienki na wyjątkowe okazje. Na co dzień wolą jednak wygodniejsze stroje – dresy, ewentualnie dżinsy, które są zestawione z ulubionym swetrem. Ale istnieje szereg okazji, na które warto ubrać się elegancko – wesela, urodziny, przyjęcia, wyjścia na koncert, do teatru, kolacje w restauracjach, biznesowe spotkania, gale i wiele innych. Warto więc mieć kilka klasycznych sukienek w szafie, które będą stanowić podstawę stylizacji na wyjątkowe wyjścia. Wątpliwości budzi fakt, czy warto inwestować w sukienki od projektantów, jeżeli będą one zakładane jedynie od czasu do czasu? My myślimy, że warto!

Zalety sukienek od projektantów

Sukienki od projektantów bardzo się różnią od tych, które są dostępne w sklepach sieciowych. Są przede wszystkim bardziej unikatowe – nie produkuje się ich na masową skalę. Do ich szycia wykorzystuje się wysokiej klasy materiały. Są doskonale skrojone i w każdym, nawet najmniejszym detalu dopracowane. Wspaniale leżą na kobiecej sylwetce. Jak wiadomo, sukienki pochodzące ze sklepów sieciowych są też piękne, ale ich jakość zdecydowanie jest niższa. Zdarza się też krzywo przyszyty rękaw albo zbyt wysoko wstawiony pasek – co jest normalną rzeczą przy szybkiej i masowej produkcji. Aby je stworzyć, wykorzystuje się niskobudżetowe materiały. Produkcja ma być tania, a sprzedaż wysoka i opłacalna. Często po kilku praniach sukienki prezentują się już o wiele gorzej. Dlatego warto kupować sukienki od projektantów, nawet jeżeli masz zamiar założyć je raz w roku. Taka odzież będzie się zawsze doskonale prezentować. 

Jak dokonywać wyboru?

Jeżeli już zdecydowałaś, że przyda Ci się sukienka od projektanta w szafie, to przy zakupie kieruj się kilkoma zasadami. Po pierwsze znajdź uniwersalny model, który Ci się spodoba. Taki, który dzięki odpowiednim dodatkom będziesz mogła założyć na kolację biznesową, wesele i imprezę urodzinową przyjaciółki. Umiar nie jest zły! A klasyka jest zawsze w modzie. Po drugie pamiętaj, aby skupić się na podkreśleniu swoich zalet. Kup sukienkę, w której będziesz dobrze wyglądać, a Twoje atuty zostaną wyeksponowane. Po trzecie nie kupuj odzieży zbyt małej lub zbyt dużej. Nie łudź się, że schudniesz trzy kilo do planowanej imprezy. To spowoduje zbędną presję i ogromny stres, jeżeli Twój plan się nie powiedzie. Zbyt duża sukienka będzie wyglądać z kolei workowato. Dlatego dobierz rozmiar idealnie. Jeżeli mimo wszystko przeszkadza Ci lekko wystający brzuszek, pamiętaj o bieliźnie modelującej. Korzystają z niej nawet największe sławy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *