Opublikowano Dodaj komentarz

Czym się kierować przy wyborze eleganckiej sukienki na wesele?

Wesele to bardzo radosne wydarzenie w życiu nie tylko nowożeńców, ale też rodziny i wszystkich gości. Jednak jak każda ważna okazja, tak i ono wymaga odpowiedniej oprawy oraz stroju. Pomimo tego, że wesele jest zazwyczaj radosną imprezą z tańcami, należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, aby wyglądać dobrze i odpowiednio do okazji. Jakich zasad się trzymać wybierając eleganckie sukienki na wesele?

Podstawowe zasady wyboru eleganckiej sukienki na wesele

Najważniejszą zasadą, której zawsze należy przestrzegać, jest to, że to panna młoda musi być najważniejsza i swoim strojem nie powinnaś jej przyćmić. To ona ma przyciągać wzrok gości i czuć się pięknie. Najgorszą rzeczą, jaką może zrobić gość, jest ubranie się w sposób, który sprawi pannie młodej przykrość i będzie się czuć mniej atrakcyjna. Dlatego elegancka sukienka na wesele nie powinna być wyzywająca, lecz również nie może być zbyt “codzienna” – Państwo Młodzi chcą wiedzieć, że ich goście postarali się przy wyborze stroju na ich wyjątkowy dzień. Dopasuj też swój strój do charakteru imprezy. Na większą swobodę można sobie pozwolić wybierając sukienkę na wesele w stylu wiejskim, niż na przyjęcie organizowane w eleganckim hotelu. Najlepiej w ogóle odpuścić sobie kreację z cekinami i wyzywający makijaż. Najbezpieczniejsza jest klasyka i delikatne dodatki. Dzięki temu oglądając nagranie z imprezy po latach, nadal będziesz wyglądać pięknie i z pewnością nikt nie będzie się śmiać z tymczasowo modnego stroju. Jeżeli nie jesteś pewna, czy Twój wybór sukienki jest właściwy – zapytaj wprost przyszłą pannę młodą. Wtedy z pewnością unikniesz wpadki!

Wesele to nie wszystko

Wesele to kulminacja wydarzeń, które będą miały miejsce wcześniej. Dlatego Twoja elegancka sukienka musi się nadawać nie tylko na imprezę weselną, ale też do kościoła albo urzędu. Ważna jest długość kreacji, głębokość dekoltu oraz wycięcie na plecach. Warto też założyć rajstopy, dzięki czemu nogi będą prezentować się o wiele zgrabniej i gładziej, a cały strój nabierze odpowiedniej ogłady. Dobrze sprawdzają się dodatki – marynarka, stylowy sweter, bolerko itp., które możesz założyć na bardziej formalną część dnia, a na wesele śmiało ściągnąć i bawić się bez skrępowania. Elegancka sukienka na wesele musi być też wygodna. Spędzisz w niej wiele godzin, więc warto wziąć tę cechę pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *