Opublikowano Dodaj komentarz

Odpowiednia sukienka dla świadkowej – pomagamy w wyborze!

Bycie świadkową na ślubie to ogromne wyróżnienie i okazanie zaufania oraz sympatii. Jeżeli zostałaś o to poproszona, to powinnaś przyłożyć dużo uwagi nie tylko do pomocy w organizacji ślubu i imprezy parze młodej, ale też do swojego stroju. Cały dzień, a najpewniej i noc, będziesz trwać przy pannie młodej, towarzyszyć jej przy zdjęciach i podczas nagrania filmowego. Musisz wyglądać elegancko i mieć na sobie odpowiednią sukienkę. Wybór trafionej stylizacji nie jest jednak taki prosty, jakby się to mogło wydawać. Jak wybrać idealną sukienkę dla świadkowej?

Czego się wystrzegać wybierając sukienkę dla świadkowej?

Sukienka dla świadkowej nie powinna być biała. To kolor zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Twoja kreacja nie powinna być wyzywająca, zbyt krótka albo mieć zbyt głęboki dekolt. Lepiej wystrzegać się też ostrych oraz neonowych kolorów, jak również printów i mocno wyrazistych wzorów. Nie możesz w żaden sposób przyćmić stylizacji panny młodej ani odciągać od niej wzroku. Te same zasady dotyczą makijażu, fryzury oraz biżuterii. 

Co się sprawdza?

Idealnie prezentująca się świadkowa wygląda pięknie, ale skromnie. Ma klasę. Doskonale sprawdzają się w roli kreacji pastelowe sukienki koktajlowe oraz proste wieczorowe. Jeżeli zdecydujesz się na wzorzystą stylizację, to niech jej tekstura będzie delikatna i dyskretna. Poza tym, że sukienka dla świadkowej musi dobrze się prezentować, powinna być również wygodna. Świadkowa ubiera się jako pierwsza i pędzi do domu panny młodej, żeby pomagać jej w przygotowaniach. Następnie przez Tobą powitanie gości przed kościołem lub urzędem, trwanie przy parze młodej podczas uroczystości oraz nierzadko całonocne wesele. Z pewnością odczujesz każdy wbijający się szew i zbyt ciasne rękawki po tak długim czasie. Nie rób tego sobie, postaw na sukienkę wysokiej jakości, doskonale uszytą i wykonaną z naturalnego materiału, który przepuszcza powietrze. 

Długa czy krótka?

Jeżeli chodzi o długość, to nie ma w dzisiejszych czasach większego znaczenia, czy sukienka dla świadkowej jest długa, czy krótka. Kiedyś wybierano zazwyczaj modele maxi, teraz częstym wyborem są sukienki midi. Zdecyduj się na taki rodzaj, w którym będziesz się dobrze czuć i prezentować. Krótsza sukienka pozwoli na większą swobodę ruchów, długa z kolei będzie się pięknie układać w tańcu i ciekawie prezentować na zdjęciach. Pamiętaj o wygodzie! Jeżeli Twój wybór padnie na sukienkę do ziemi, to dopasuj odpowiednio jej długość. Nie może sprawiać Ci kłopotu i zahaczać przykładowo o obcasy. W tak ważnym dniu musisz stanowić silne wsparcie dla panny młodej, a nie ma nic gorszego niż świadkowa, która ciągle jest zmuszona poprawiać źle dopasowaną sukienkę i przez to skupiająca uwagę jedynie na sobie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *